Strefa nauczyciela

Nagrane szkolenia

Archiwum szkoleń

Materiały edukacyjne

Szukasz inspiracji do przeprowadzenia ciekawej lekcji o żywieniu? Wejdź i zobacz, jakie materiały edukacyjne, pomoce dydaktyczne i gotowe scenariusze zajęć czekają na Ciebie w tej sekcji. To nie tylko zbiór pomysłów, ale też bogactwo cennej wiedzy, którą warto, byś przekazał swoim uczniom. Edukacja o odpowiednim odżywianiu się, to podstawa dobrego życia. Dzięki niej kształtujesz zdrowe zachowania żywieniowe wśród swoich podopiecznych.

Jeżowe moce

Karty pracy dla uczniów po obejrzeniu filmów znajdują się tutaj

Warsztaty kulinarne

Odkryj pasję do gotowania, by dzielić się nią ze swoimi uczniami. Zobacz cykl warsztatów kulinarnych, z których dowiesz się nie tylko, jak gotować smacznie i zdrowo, ale też jakie znaczenie mają różne składniki w odżywianiu się dzieci i młodzieży. Poznaj nasze propozycje na zdrowe śniadania, obiady i kolacje. Zobacz, co koniecznie powinno znaleźć się na talerzu. Z taką wiedzą, z całą pewnością, Twoi podopieczni chętnie będą towarzyszyć swoim rodzicom w kuchni.

Szkolenie dla nauczycieli uczniów klas I-III szkół podstawowych w ramach programu Junior-Edu-Żywienie (JEŻ).

Dieta dla zdrowia i środowiska

Warzywa i owoce od kuchni

Produkty mleczne od kuchni

Produkty zbożowe od kuchni

Mięso, ryby i jaja od kuchni

Nasiona roślin strączkowych i orzechy od kuchni

Sól i cukier od kuchni

Zdrowe napoje i przekąski od kuchni

Diety roślinne od kuchni

Relacja z warsztatów kulinarnych dla nauczycieli i uczniów klas 1-3 szkół podstawowych JEŻ

Zadanie finansowane jest ze środków Ministra.